Świadomość poprzez ruch

Świadomość poprzez ruch to forma zajęć grupowych metodą Feldenkraisa. Podczas zajęć wykonujesz łagodne, głównie powolne i małe ruchy z otwartą uważnością, co działa kojąco i równoważy napięcie w układzie nerwowym jak i pozwala na zmianę wzorców neuro-muskularnych. 

Lekcje mogą odbywać się w każdej pozycji – w siedzeniu na krześle, staniu, chodzeniu, a najczęściej w wygodnym leżeniu na plecach, na boku lub na brzuchu. Nauczyciel poprowadzi głosem (nie demonstrując) nieprzypadkową, spójną i funkcjonalną sekwencje ruchów, zachęcając do wykonywania ich ze zrelaksowaną uwagą, powoli i w wygodnych zakresach. Wykonywanie ruchu w ten sposób pozwali na zaobserwowanie niespodziewanych i ciekawych połączeń podczas ruchu i pomiędzy ruchami. 

Poprzez zadbanie o jakość ruchu i wykonywanie go z minimalnym potrzebnym wysiłkiem, zbędne napięcia w ciele zostaną przeorganizowane i uwolnione, pozostawiając uczucie większej lekkości i możliwości wyrażania się poprzez ruch. 

Lekcje poprawiają wzorce posturalne, jakość ruchu, subiektywne odczucie wygody we własnym ciele, poszerzają świadomość ciała, priopriocepcje, wspierają regeneracje i samoregulacje całego organizmu oraz wpływają na poczucie ogólnego dobrostanu.

Zajęcia metody Feldenkraisa są bezpieczne i dostępne dla osób w każdym wieku, bez względu na wcześniejsze doświadczenie.

Studio Joga Park – środa / piątek 20:30

Indywidualne lekcje ruchowe

Łagodne zajęcia ruchowe dostosowane indywidualnie do potrzeb. Szczególnie jeżeli:

  • odczuwasz “napięcie” w ciele
  • chcesz zmniejszyć dolegliwości bólowe
  • chcesz poprawić jakość swojego oddechu
  • chcesz poczuć się wygodniej we własnym ciele
  • chcesz wykonywać codzienne czynności z większą lekkością
  • chcesz poprawić wzorce ruchowe, poruszać się z większą gracją
  • chcesz poszerzyć i pogłębić świadomość swojego ciała
  • chcesz zwiększyć uważność

Zapraszam do pracy indywidualnej +48537822575 lub rezerwacja godzin na Facebooku.

Gdańsk Wrzeszcz (Politechniczna 9/5) – 150zł / godzina.